مکتب خانه امیرالمؤمنین علی (ع)

نماد/لوگو/پرچم مکتب خانه امیرالمؤمنین علی (ع)

در این بخش در رابطه با معنی و مفهوم انواع نماد ها و متون استفاده شده در نماد/لوگو/پرچم مکتب خانه امیرالمؤمنین علی (ع) صحبت خواهیم کرد، در ادامه برای درک بهتر این لوگو/نماد/پرچم مطالب را با دقت مطالعه کنید.

رنگ های استفاده شده (رنگ بندی)

در این لوگو/نماد/پرچم تنها از دو رنگ سیاه و سفید استفاده شده که هر کدام معنی و مفهوم خود را دارد:

  • رنگ سیاه یا همان مشکی: این رنگ در پس زمینه استفاده شده و به صورت گسترده همه جا را فراگرفته که نماد گناهان و ناپاک بودن من و شماست که در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد.
  • رنگ سفید: این رنگ فقط برای متون و نماد های داخل لوگو/نماد/پرچم استفاده شده، رنگ سفید معنای پاک بودن، تمیز بودن و مقدس بودن را می دهد به همین خاطر متون داخل نماد که متون مقدسی هستند به رنگ سفید نوشته شده اند.

اگر تمام متون داخل این لوگو/نماد/پرچم  را که به رنگ سفید نوشته شده اند کنار بزاریم (حذف کنیم) خروجی چه خواهد بود ؟ یک تصویر کاملاً سیاه و تاریک که تمام صفحه را فراگرفته. شما اگر خداوند، پیامبر و امیرالمؤمنین علی (ع) را کنار بزارید بجز سیاهی و تاریکی در این جهان هستی هیچ چیز دیگری ندارید.

معنا و مفهوم متون استفاده شده

در این لوگو/نماد/پرچم تنها از سه متن استفاده شده که به طور خلاصه به معنا و مفهوم آن اشاره ای خواهیم کرد:

  • لا اله الا الله: به معنای پایان دادن حکومت هوای نفس در وجود و پاک کردن تمام رذایل اخلاقی از صفحه نفس است، به معنای بریدن از تمام مکتب‌ها و به مکتب انبیا و امامان علیهم السلام پیوستن و فهم قرآن و عمل به تمام دستور‌ها و قوانین الهی است.
  • محمد رسول الله: یعنی “محمد، فرستادهٔ خدا” است.
  • علی ولی الله:‌ علی وَلیُّ الله (به‌فارسی: علی سرپرست از جانب خداست) شعار شیعیان درباره اعتقاد به امامت و ولایت امام علی(ع) است.

سایر متون

در قسمت بالا و پایین لوگو/نماد/پرچم متن لا اله الا الله را داریم که با فونت خاص (دارا زنجیر) نوشته شده است.